Říjen 2011

Podhradí

15. října 2011 v 19:48 | Katrin |  Novinky

Po dvou týdnech v Olomouci jsem se vydala prozkoumávat a obhlížet zdejší parky, abych si trošku udělala obrázek, kam by se dalo jít protáhnout si kostru, nabýt inspiraci nebo se přinejhorším učit. Většinou dělám poznávací procházky novým městem hned druhý nebo třetí den, ale tady je to s tou mojí slavnou školou trošku na pendrek, bo na nic moc nemám čas.

Nicméně, konečně jsem se k tomu dostala a nestačila jsem se divit. Dávno jsem věděla, že Olomouc je historické město, ale netušila jsem, jak moc je to na některých místech znát. Při pozdějším odpoledni jsem se vydala do Bezručových sadů. A hle. Podhradí v pravém smyslu slova. Připadala jsem si jako ve 13. století a každou chvíli jsem se otáčela, abych se ujistila, že mě nepřejede žádný kočár. Protože tím skřekem, který by ze mě vylétl, bych určitě splašila koně. Pak by byli v nebezpečí života i cestující v kočáře, a s mým štěstím by tam seděl nějaký barón a já bych skončila se setnutou hlavou. To tak.

Smetanovy sady jsou proti tomu úplně jiné, o víkendu takové přelidněné. Na druhou stranu mají víc stromů a zákoutí a podél cyklostezky se dá v klidku číst i klimbat (pokud si držíte nohy co nejblíž u lavečky Smějící se) Smetanky jsou takové roztomilejší, s těma kytkama vprostřed a tak.

Nejvíc mě ale těší, že z jednoho parku do druhého je to jen přes dvě ulice.Usmívající se

Upíři zase útočí

1. října 2011 v 18:49 | Katrin |  Novinky
Před třemi týdny se rozjela nová, třetí řada Deníků upíra a všechny tři dosavadní díly jsou sice hezké, ale nepřijdou mi tak šokující jako v první nebo druhé řadě. Právě kvůli tomu, že mi prvních pár dílů úvodní řady (a ten pilotní díl obzvlášť) vyčarovalo zimomrávky, česky řečeno husí kůži, jsem se na tento seriál začala dívat.

Ale tentokrát jakoby ta pravá upíří nálada někde pokulhávala. Catherine (zatím) není tak krutá, Stephan se s Clausem dokonce kámoší. A přiznejme si to, kromě drobného napětí typu mám-tě-rád nemám-tě-rád, jsme se ničeho závažnějšího nedočkali. Tak snad to brzo přijde.

Jediné, co vypadá alespoň trošku slibně, je Stephanova temná stránka, jakou se poslední dobou projevuje. I když už si stihnul trošku "zařádit", pořád se mi z toho nesvíral žaludek, jako tomu bylo u první řady. Tak nevím, kde je chyba. Možná taky ve mně, třeba už jsem si na tu krev zvykla Smějící se

Nicméně novinky o TVD můžete sledovat na oficiálkách TVD http://www.vampirediaries.com/ a také o jiných seriálech na http://www.cwtv.com/ (odkud je i obrázek).