Podhradí

15. října 2011 v 19:48 | Katrin |  Novinky

Po dvou týdnech v Olomouci jsem se vydala prozkoumávat a obhlížet zdejší parky, abych si trošku udělala obrázek, kam by se dalo jít protáhnout si kostru, nabýt inspiraci nebo se přinejhorším učit. Většinou dělám poznávací procházky novým městem hned druhý nebo třetí den, ale tady je to s tou mojí slavnou školou trošku na pendrek, bo na nic moc nemám čas.

Nicméně, konečně jsem se k tomu dostala a nestačila jsem se divit. Dávno jsem věděla, že Olomouc je historické město, ale netušila jsem, jak moc je to na některých místech znát. Při pozdějším odpoledni jsem se vydala do Bezručových sadů. A hle. Podhradí v pravém smyslu slova. Připadala jsem si jako ve 13. století a každou chvíli jsem se otáčela, abych se ujistila, že mě nepřejede žádný kočár. Protože tím skřekem, který by ze mě vylétl, bych určitě splašila koně. Pak by byli v nebezpečí života i cestující v kočáře, a s mým štěstím by tam seděl nějaký barón a já bych skončila se setnutou hlavou. To tak.

Smetanovy sady jsou proti tomu úplně jiné, o víkendu takové přelidněné. Na druhou stranu mají víc stromů a zákoutí a podél cyklostezky se dá v klidku číst i klimbat (pokud si držíte nohy co nejblíž u lavečky Smějící se) Smetanky jsou takové roztomilejší, s těma kytkama vprostřed a tak.

Nejvíc mě ale těší, že z jednoho parku do druhého je to jen přes dvě ulice.Usmívající se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Které roční období vás nejvíce inspiruje?

jaro 15% (3)
léto 40% (8)
podzim 25% (5)
zima 20% (4)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama