By the river

13. ledna 2012 v 16:11 | Katrin |  Střípky z deníku
Na zemi u kmene stromu ještě bílé zbytky ze sněhové vánice. Čas od času zasvítí slunce anebo spadne kapka na parapet za oknem. Větve stromu jsou klidnější než v poledne před bouří, vlastně se ani nehnou. Když začaly padat kroupy, chtěla jsem vylézt ven a chytat je. Chytit jich co nejvíc. Padaly z nebe, z tama, kde už mám pár nevyřízených účtů. A za stromem cesta, za cestou řeka.

A lidé se na té cestě potkávají. I když fičel vítr, někteří po ní jeli na kole, běžci se museli na chvíli zastavit a popadnout dech a protřít si oči tlučené kroupama. Třeba je kroupy bily i zevnitř, snažily se dostat ven za těmi svými. Bylo jich všude požehnaně. Trávník se přebarvoval do bíla, vítr neustával. Ani malý ratlík si s tou spouští nevěděl rady. Pobíhal sem a tam a nevěděl, co to je a proč mu to naráží do kožichu. Splašené kuličky se začaly měnit ve vířící vločky. S tím už byl pes spokojený a nadšeně sledoval, jak spousta létajících kousků nebe kolem něho krouží. Panička však jeho nadšení nesdílela a vodítkem ratlíka přinutila následovat její kroky. Její cestu.

Stmívá se. Řeka si teče a větve se začaly pohupovat. Veškeré kroupy a vločky roztály, vše vypadá stejně jako před polednem. Pár zbloudilců se pomalu loudá kolem řeky. Už nikam nespěchají.

Opět trochu sněží. Nevydržím to, otevřu okno a vločky chytám na rukáv. Pak mi projede nosem zvláštní vůně. Taková, která mi na podzim říká, že zima přijde už brzo. Teď cítím tu zimu. Je to jako bych věděla, co přijde, že něco přijde a zároveň si byla jistá, že to tak má být. Nové období a nový začátek. Ta vůně je lepší než horoskop Usmívající se Sněžení houstne a já se chystám na vlak. Najednou vím, co chci a kde chci být.

My lovely winter, I missed you.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nejraději sleduji:

starší filmy/klasiku 25.9% (7)
nové filmy 7.4% (2)
horory 11.1% (3)
seriály 18.5% (5)
dokumenty 14.8% (4)
sportovní pořady 7.4% (2)
diskuze 14.8% (4)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama