Dvě zrcadla

18. února 2012 v 15:07 | Katrin |  Malá, místy zánovní knihovna

(Karolina Limrová)


Dobře, nebudu předstírat, že ta knížka není o upírech. Je. Snad jsem ani příliš neprozradila, jelikož si myslím, že chytrý čtenář na to přijde hned na druhé stránce knížky, a když ne na druhé, tak na páté. Přesto je trochu jiná, řekla bych lepší, než ty ostatní. Originální nápad se dvěma zrcadly a ještě originálnějším mizení obrazů v něm by jaxi bylo nemožné, kdyby dotyčný nebyl upír. Takže to tam prostě sedí.

Nečekejte Doriana Graye, protože se knížka ke konci zvrhává v emoční líheň. Díky skvělému úvodu jsem jí to ale odpustila. Navíc, při čtení jsem vytvořila svůj nový časový rekord a zvládla jsem ji za sedm hodin.


Ruka mi vystřelila vpřed v marné snaze dotknout se té její, než se úplně ztratí. Pozdě. Viděl jsem jen sám sebe. Svou vlastní tvář, s překvapeným a zároveň zklamaným výrazem. Zmizela.

Couvl jsem, ale dál hleděl do zrcadla. Co když se zase objeví a já budu zrovna otočený? Hrozilo, že tu chvíli propásnu.

A tak jsem stál v setmělém podkroví a nedokázal se ani hnout. Zdálo se mi to? Už dávno jsem nesnil. Tuhle výsadu jsem ztratil ve stejnou chvíli jako duši. Připadala mi tak skutečná! Musela být! Znovu a znovu jsem si v hlavě promítal všechno, co jsem viděl. Hleděl jsem do jejích zelených očí, jako by ještě stála přede mnou. Pomalu a důkladně si pročesávala vlasy.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nejraději sleduji:

starší filmy/klasiku 25.9% (7)
nové filmy 7.4% (2)
horory 11.1% (3)
seriály 18.5% (5)
dokumenty 14.8% (4)
sportovní pořady 7.4% (2)
diskuze 14.8% (4)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama