Deník pro mého psychiatra

2. března 2012 v 21:35 | Katrin |  Malá, místy zánovní knihovna
(Lenka Teremová)


Psychiatr, jehož vlastní dcera se pokusí spáchat sebevraždu, a tchyně, které bych nejpozděj ve druhé kapitole dala do drně a ne ji vzala na dovolenou.
Pro zhodnocení této knížky mi stačí dvě slova: nevyužitý potenciál. Nevím, proč si s tímto dějem autorka trochu víc nepohrála. Z obyčejného příběhu Blanky, která se nedokáže zbavit mamičáckého manžela a tak se baví sváděním psychiatra a focením porna, by se dal vytvořit obstojný příběh, vystupňovaný psychiatrovou polemikou pacientka vs. milenka vs. dcera. Když už se autorka snažila o obscénnost, mohla jí dát větší prostor v "deníku", který si má Blanka za úkol psát.
Ani závěr nenadchnul, pochybné "usmálo se štěstí" na důvěryhodnosti moc nepřidá. Ale musím nechat, že díky té výstavě se aspoň něco dělo.
Snad jen perverzní básník Pavel mě ke konci pobavil."Lidská smečka mě nikdy nezajímala. Čas je příliš drahý na to, věnovat jim ho."
"Jste zvláštní člověk, Pavle. Měl jste se narodit v minulém století."
"Někdy si připadám, že jsem se narodil v minulém století. Ale že mě Bůh jakýmsi omylem zapomněl stáhnout z tohoto světa. Jsem takový živý strašidlo, který tu bloumá po světě a marně se snaží dojít klidu," usmál se Pavel.
"Kolik je vám vlastně let, Pavle?"
"Nevím. Po stovce jsem to přestal počítat," zažertoval Pavel.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nejraději sleduji:

starší filmy/klasiku 25.9% (7)
nové filmy 7.4% (2)
horory 11.1% (3)
seriály 18.5% (5)
dokumenty 14.8% (4)
sportovní pořady 7.4% (2)
diskuze 14.8% (4)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama