Washingtonovo náměstí

4. března 2012 v 21:50 | Katrin |  Malá, místy zánovní knihovna
(Henry James)

Byl jednou jeden dům na Washingtonově náměstí, v tom domě bydlel doktor Sloper a ten měl dceru Catherine. Jenže Catherine byla dívka docela světa neznalá a společnosti taktéž. Její střídmé návštěvy tety a sestřenic nemohly tuto indispozici dostatečně odrovnat… A když se do toho zamotají ještě chlapi, rázem je tu příběh na celou knížku. Usmívající se

Shrnuto a podtrženo, příjemné klasické počtení, které zároveň přispělo k mému znovuobjevení slova "lorňon".
Kdyby se vám snad nechtělo číst, knížka je pod stejným názvem i zfilmovaná.


"Točí se vám hlava?" zeptal se převlídně.
Tu se na něho Catherine podívala; krásný rozhodně je a vůbec ne červený. "Ano," řekla, sama nevěděla proč. Z tance se jí hlava nikdy netočila.
"Tak se posadíme," řekl pan Townsend, "a budeme si povídat. Najdu nějaké pěkné místo."
Pěkné místo - roztomilé místo našel; kanapíčko zřejmě určené pro dva. Zatím se už pokoje zaplnily; přibylo tančících, stáli až před nimi a otáčeli se k nim zády, takže Catherine a její společník byli ode všech odloučeni a nevšímáni. "Budeme si povídat," řekl mladík, ale pořád povídal sám. Catherine se opřela dozadu, upírala na něho oči, usmívala se a říkala si, jak je chytrý. Rysy měl jako mladíci na filmových fotografiích; u mladých Newyorčanů, jaké Catherine potkávala na ulicích a poznávala na večírcích, tak jemné, cizelované a dokonalé rysy dosud nespatřila. Byl vysoký a štíhlý, přitom neobyčejně silný. Catherine připadal jako socha. Jenže socha by takhle nemluvila.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nejraději sleduji:

starší filmy/klasiku 25.9% (7)
nové filmy 7.4% (2)
horory 11.1% (3)
seriály 18.5% (5)
dokumenty 14.8% (4)
sportovní pořady 7.4% (2)
diskuze 14.8% (4)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama