Posvatební

16. července 2012 v 23:28 | Katrin |  Střípky z deníku

Vítr rychle odvane časy, kdy chodíte na svatby svým tetám nebo vzdáleným, o deset nebo patnáct let starším brantrancům, a než se stačíte otočit, jdete na svatbu své mladší sestřenici nebo sourozenci. Obávám se, že po víkendové svatbě mé sestřenice budou celou rodinou metat ze všech stran otázky na mě a mou sestru, kdy už konečně taky udoláme nějakého nešťastníka a naženeme ho do chomoutu. Sestra je člověk, který dokáže všeho využít ve svůj prospěch, a tak babiččiny stesky, že se vnoučat asi nedočká, udala jako důvod, proč se u babičky a dědy vyskytovat střídměji (jen tak asi jednou do měsíce) a se slovy: "Babičko, tady v tých pěti chalupách na mňa žádný ženich nečeká" jí dala jasně najevo, že shánění "galána" má momentálně před jejími neumytými okny a zarostenou zahrádkou přednost. Chtě nechtě musela bábi uznat, že v naší vesnici, kde už chodil téměř každý s každým, se seriózní partie prostě sehnat nedá, přičemž debatu stejně zakončila návrhem, že si má sestra podat inzerát a tím bude mít čas i opečovávat babiččinu chalupu (tím určitě myšleno i babičku samotnou Usmívající se).

Znám několik párů, které se seznámily přes inzerát, ale můj styl to teda není. Když si občas přečtu pár inzerátů, rozvedený, rozvedený s dítětem, maminčin přidržsukně, děvkař, neslaný nemastný, mouchy snězte si mě, hazardní hráč, alkoholik, počítačový závislák. Jednoduše řečeno, nevybrala bych si. Docela mě mrzí, že někam zmizeli normální kluci, kteří by při společné cestě autobusem prohodili pár obyčejných slov nebo se domluvili zajít na bowling, místo aby vás pomlouvali a čuměli do výstřihu. Není přece nic hrozného na tom, když jsou kluk s holkou nejdřív kamarádi, a buď se z toho něco vyklube nebo ne.
Obecně dneska už lidi často kvůli počítačům a internetu zapomněli na spoustu jiných aktivit, které se dají dělat nenuceně, bez nutkavé potřeby vybírat si partnera jen podle kritérií své vlastní postele. Rozpadly se bandy a party, které věděly, jak trávit čas i jinak než jen u pc nebo u piva, a kdyby přišli jiní přátelé, když ti první odejdou, nic tak hrozného by se nestalo, to je prostě život. Ale když po nich zůstane jen prázdno, něco je špatně. Škoda, že ta příčina se strašně těžko hledá, a není výjimkou, že se nikdy nenajde.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jaký sport nejraději provozujete?

jezdím na kole 18.3% (20)
běhám 10.1% (11)
jezdím na bruslích 14.7% (16)
hraju tenis/badminton 12.8% (14)
hraju míčové hry 10.1% (11)
hraju fotbal 11% (12)
procházím se / chodím na túry 13.8% (15)
preferuju postelový sport 9.2% (10)

Komentáře

1 Peťule | 20. července 2012 v 21:03 | Reagovat

Ahoj Kači,
tvé psaní je ohromné :) nepřestávej! Pochopí to jenom Ti, kteří jsou naladěni na stejnou vlnu ... ale to bohatě stačí :P
Peťule S.

2 Katrin | 20. července 2012 v 22:55 | Reagovat

[1]: Díky Peti, ani nevím co na to říct, snad jen, že mi takové jednoduché a přitom jasné povzbuzení moc chybělo. Děkuju :)

3 Marcela | 14. září 2012 v 14:11 | Reagovat

Dělejte si srandu z někoho jiného kočky ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama