Život z prášku

31. července 2012 v 17:34 | Katrin |  Střípky z deníku

Poseroutka. Docela výstižné slovo. Dlouho jsem se takhle nenazvala, ale pro uplynulý víkend to rozhodně platí. Je tak lehké jenom sledovat, co všechno dělají ostatní, jak jim to jde (případně nejde), jak vítězí nebo prohrávají, jak se setkávají s ostatními lidmi, jak přijímají nové výzvy - prostě jak vedou svůj život. Je jednoduché se dívat z okna a pozorovat ostatní, kteří měli dost odvahy a vylezli z díry, aby žili opravdový život. A ne takový, jaký žiju já, život z prášku. Umělý, stejně jako pytlíkové polévky (se kterýma mimochodem ode dneška končím, protože uvařit si dvě do týdne je prostě hnus). Dneska můžete mít všechno z prášku, knedlíky, buchty, omáčky, dorty, ale všecko je to fake, podvod, náhražka. Tak si poslední dobou opravdu připadám. Zavolat do firmy a zeptat se na práci? Bože, ne, dyť by mně přes telefon asi ukousli nohu. Zajít do obchodu a koupit normální věci, ze kterých můžu uvařit, když už mám dost času? To ani náhodou, musela bych napřed zvednout zadek ze židle, ha. Pak ať se nedivím, co se mi z těch pytlíků vyklube na talíři.

Přestože činím určité pokroky, třeba takové, že se přestávám zavírat do koupelny když jde bouřka Smějící se, je jich ukrutně málo. Na to, jak jsem byla rozjetá na začátku roku a do spousty věcí se bezhlavě hnala, se teď nořím do močálu; na jednom místě, níž a níž. Občas mě sice kafe povystrčí zase trochu na povrch, ale sama vím, že hlavní chyba je ve mně. Někteří lidé totiž žijí i bez kafe, a tím myslím opravdu žijí, naplno a ne jen sledují život ostatních jako ze skleníku, přes okno, z balkonu, z pokoje. A přesně to jsou lidi, které obdivuju. Přijde mi totiž nelogické, že mě musí někdo (nebo něco) popostrkovat, abych byla tak laskavá a žila svůj život. Kdyby bylo jen na mě, asi bych ho celý strávila v křesle s obrazovkou před ksichtem a čučela na jeden film za druhým. Jenže to holt nejde, tak je to na světě zařízené, že chtě nechtě musím jít a znovu vykročit do vlastního života.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaký sport nejraději provozujete?

jezdím na kole 18.3% (20)
běhám 10.1% (11)
jezdím na bruslích 14.7% (16)
hraju tenis/badminton 12.8% (14)
hraju míčové hry 10.1% (11)
hraju fotbal 11% (12)
procházím se / chodím na túry 13.8% (15)
preferuju postelový sport 9.2% (10)

Komentáře

1 Peťule | 29. srpna 2012 v 22:48 | Reagovat

Nic člověka nenakopne tak, jako tvoje psaní :) je fajn vědět, že se v tom neplácáme sami ... je úžasné, co pár správně poskládaných písmenek a slov dokáže vypovědět ... život z prášku, instantní úsměv! I takový je "život", život, který tolik chceme ovlivnit a jen tak málo skutečně ovlivňujeme. Výběr je tak pestrobarevný, jen není vždy na dosah to správné koření života. :) Popravdě řečeno, tvé psaní krásně "okořenilo" můj dnešní večer! Díky :)
Peťa S.

2 Katrin | 31. srpna 2012 v 12:06 | Reagovat

[1]: No a to mi zrovna tento článek nepřijde nijak excelentní, o to víc děkuju za koment. Budu se snažit zpříjemnit víc tvých večerů :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama