Slunečno

24. srpna 2012 v 18:35 | Katrin |  Střípky z deníku

Nebudu se sáhodlouze rozepisovat o tom, jak úchylně slunečno je venku, to všichni dobře víme a je nám z toho občas až mdlo. Na mysli mám totiž dnešní, docela jiné slunečno. Včera se nade mnou zatahovaly mraky lenosti, tak jsem si řekla, že je s tím potřeba něco udělat. A tak jsem se pustila do experimentu.

Nesčetně krát jsem nadávala, že se už chci zapojit do pracovního procesu a škola mě ne a ne a nebaví. A jelikož mi jedna - školou proškolená - osoba řekla, že si mám studentských let raděj ještě trošku užít a že vlastně nemám potuchy, jak vypadá práce na osm hodin denně, tak mě napadlo, že to musím zjistit. Je obecně velmi jednoduché lamentovat nad tím, co máme a hrnout se do něčeho, o čem předpokládáme, že musí zákonitě být jednoduché jako hračka. A tak jsem dneska v devět hodin ráno nastoupila do improvizovaného "pracovního procesu" a podle anglického vzoru "9 to 5 job" - tedy práce od devíti do pěti - jsem si určila dobu padla na pět hodin odpoledne.

Můj pracovní den začal přípravou materiálů na lekci a následně výukou žáka na jiné fakultě, přičemž hodina docela hezky odsýpala. Spokojenost. Když jsem vystrčila nos z fakulty v 11:00, čekalo mě docela nemilé teploučko a již zmiňované slunečno. Tak jsem se nikde necourala a šla jsem přímo do knihovny pracovat na diplomce. V jednu následoval oběd (i s dezertem a dalším kafemUsmívající se) a pak opět diplomka, cca do 15 hodin na počítačích vyhledávání citací v originále a pak vedla moje cesta opět mezi regály s knihama pro další zdroje. Nadšená, že jsem našla, co jsem hledala, jsem v 16:45 (ovšem značně vyflustlá) spokojeně vykráčela z knihovny a zamířila vyzvednout jednu knížku z jiné knihovny, tentokrát městské. Takže se dá říct, že den byl celkem úspěšný, takový nějaký slunečný. I psaní docela šlo. Ale když si představím, že málokdo jen celý den sedí na zadku, tak mě to pracovní nadšení trochu přejde. Určitě budu někde celý den pobíhat, po odděleních nebo po výrobě atd. Z toho budu vyšťavená ještě víc, než jsem byla dneska, a to musím přiznat, že i těch dobrých patnáct minut, o které jsem zdrhla dřív, mi taky vykouzlilo malý úsměv na rtech.

Tak teď nevím, co je lepší Smějící se

Asi budu v experimentu pokračovat v pondělí znovu, produktivita práce líného studenta pod hrozbou špatné reputace z nedodržování pracovní morálky totiž výrazně stoupá, a světe div se, přináší i nějaké výsledky. Ale ten nástup do práce si možná ještě rozmyslím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaký sport nejraději provozujete?

jezdím na kole 18.3% (20)
běhám 10.1% (11)
jezdím na bruslích 14.7% (16)
hraju tenis/badminton 12.8% (14)
hraju míčové hry 10.1% (11)
hraju fotbal 11% (12)
procházím se / chodím na túry 13.8% (15)
preferuju postelový sport 9.2% (10)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama