Dandy styl

17. září 2012 v 22:41 | Katrin
To, že "kámoš" Google vždycky něco vyštrachá o čemkoliv, se mi i tentokrát potvrdilo. Poslední dobou pozoruju na ulicích týpky divně sladěné do teplých barev, jako by zrovna vybílili výlohu Takka, a říkám si, co to zase jako má být. Úplně jsem si vzpomněla na totéž před pár lety, kdy všichni kroutili hlavama, proč má půlka města na hlavě z vlasů udělanou patku, a on to byl módní styl. Tak mě napadlo, jestli se zase něco neklube nebo do našich končin nevane ze zahraničí. No hádejte, vane, a jak. To je přímo průvan. Říká se tomu dandy styl a je to pánská móda plná vest a polobotek, čehokoliv uhlazeného vypadajícího elegantně a upraveně.
Dandy je slovo pro muže z počátku 19. století, kteří se vyfešákovali a snažili se zaujmout okolí svou elegancí. V té době se to týkalo především Francie a Anglie.
Samozřejmě dneska se v dandy stylu oblékají i ženy, které využívají praktičnosti a především nový způsob, jak podtrhnout svůj sex-appeal. Ženské variace se mi líbí víc právě proto, že kombinací mužského šarmu a ženskosti vznikne vždycky něco originálního, co bysme jen těžko už předtím viděli na muži, a co si každá holka vymyslí a naaranžuje sama.


Originální ženská úprava - Jonelle, USA


Boris z Německa - to mluví za vše Usmívající se Nemůžu si pomoct, ale když ho vidím, tak si vzpomenu na Johnnyho Deppa, asi podobný styl nebo co... Smějící se

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaký sport nejraději provozujete?

jezdím na kole 18.3% (20)
běhám 10.1% (11)
jezdím na bruslích 14.7% (16)
hraju tenis/badminton 12.8% (14)
hraju míčové hry 10.1% (11)
hraju fotbal 11% (12)
procházím se / chodím na túry 13.8% (15)
preferuju postelový sport 9.2% (10)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama