Nanovo

18. září 2012 v 19:32 | Katrin |  Střípky z deníku
Jeden si říká, že by měl spláchnout aspoň půlku diplomky, než zas začnou Deníky upíra. Protože potom, to nechtějte vědět, spustí se všechno nanovo: od středy budu nepoužitelná a nervózní, co se zase v pátek stane; v pátek budu vstávat v šest jen abych dala stahovat další díl a pak poběžím do školy, kde budu stejně jen přemýšlet, jestli se to stáhlo celé nebo to bude potřeba znova (což mě dokáže vytočit jako málo co) a domů pojedu až to celé odkoukám; no a v neděli už budu na netu loudit a hledat ukázky a promo k novému dílu. To bude paráda. Ještě lepší bude, jak při prvním dílu nové řady zjistím, že ta americká angličtina se mi už nějak šprajcuje v uchu a nerozumím Stefanovu huhňání…
Samé dobré vyhlídky, fakt. Dneska mi zvedla náladu pouze fránina, když jsem ve čtyřech z šesti otázek lektorky pochopila, na co se ptá (to, jestli jsem jí byla schopná odpovědět je už jiná věc Usmívající se), ale tenhle týden to nezachrání. Sice jsem ve škole teprv druhý den, no docela otrava - nečekaně, všechno takové jeté a ohrané. Nakonec to dopadne asi tak, že budu za Deníky ještě ráda. I když mě bude štvát, že víceméně opět nic nedělám a jen čučím na seriál, protože ten týden se vždycky tak ryhle otočí, až si kolikrát nestihnu všimnout, že bude zas úterý, nebo čtvrtek. Většinou zasklím tyto dva dny, nevím proč, mám to tak od mala.
Letošní "nanovo" se mi nelíbí, všechno se tváří jako nové a stejně to nové není. Žádný předmět, co bych ho neuměla ani vyslovit nebo se mi sukoval jazyk (jako třeba Fono-Morfo-Syntax nebo Computer-assisted translation), žádné příjemné překvápko v podobě pohodlné učebny a žádné krizovky ve stylu přečíst dvě knížky za týden a vypracovat resumé. Na většinu věcí říkám "hm", za víc to stejně obvykle nestojí. Nebo jsem si možná už zvykla. Když si vzpomenu na loňský rok, byl to jeden velký šok vedle druhého: pokoj ála nudle, učebna ála ve sklepě, oprskaný mikrofon, vymazané nahrávky, objednané kuře v menze, které mi zaboha nechtěli vydat, první praní na kolejích, kdo je sakra student a kdo učitel?, bagetový týden, výtahové závody, tlumočení před třídou, první pochvala (jo, to byl taky šok Smějící se), kameraman ve třídě a jeho trojnohá kravská kamera, záludná tiskárna, záludná vinárna, PhDr., PhD., doc., Ing., M.A. a nakonec zjištění, že existuje kafe za 58,-Kč.
Přijdu si letos už tak jaksi otupělá a prvňákům se chichotám jen do té doby, než si vzpomenu na to zpropadené kuře. Nakonec bylo dobré, ale musím uznat, že systém v menze je snad nejsložitější věc v celé Olomouci. Třeba mě do konce týdne ještě něco překvapí a způsobí ten správný šok. Zatím na to aspiruje jen puklý vanilkový pudink, který osypal celého pana vedoucího Kauflandu, dokonce i s polobotkama.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaký sport nejraději provozujete?

jezdím na kole 18.3% (20)
běhám 10.1% (11)
jezdím na bruslích 14.7% (16)
hraju tenis/badminton 12.8% (14)
hraju míčové hry 10.1% (11)
hraju fotbal 11% (12)
procházím se / chodím na túry 13.8% (15)
preferuju postelový sport 9.2% (10)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama