Lov lososů v Jemenu

21. října 2012 v 14:10 | Katrin |  Novinky
Dneska vám chci představit film, na který jsme se museli dívat v rámci přípravy na seminář o překládání titulků. Přestože z domácích úkolů většinou nadšená nejsem (jak ostatně asi nikdo), tak filmy jsou moje slabost a řekla jsem si proč ne, třeba se z toho vyklube něco hezkého. A vyklubalo.
Film Lov lososů v Jemenu (Salmon Fishing in the Yemen) z roku 2011 je plný vtipných situací a slovních přestřelek mezi hlavními hrdiny, kterými jsou Emily Blunt a Ewan McGregor. V celém filmu jde o jediný projekt, kterým je vybudování řeky uzpůsobené tak, aby v ní lososi dokázali přežít a rozmnožovat se. Právě tímto projektem se má v rámci britsko-jemenských dobrých vztahů zabývat doktor Jones, který ale nevěří, že by ve vyprahlém Jemenu bylo něco takového možné.
Na čsfd jsem našla obrázek mé oblíbené scény, kdy Jones vysvětluje Harriet, asistentce šejka, který celý projekt inicioval a financoval, že je blbost tahat lososy do Jemenu, jelikož bez vody tam samozřejmě zdechnou (viz. R.I.P. na obrázku Smějící se)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaký sport nejraději provozujete?

jezdím na kole 18.3% (20)
běhám 10.1% (11)
jezdím na bruslích 14.7% (16)
hraju tenis/badminton 12.8% (14)
hraju míčové hry 10.1% (11)
hraju fotbal 11% (12)
procházím se / chodím na túry 13.8% (15)
preferuju postelový sport 9.2% (10)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama