Společenská abstinence

27. října 2012 v 12:38 | Katrin |  Střípky z deníku
Společenská abstinence je přímá cesta do blázince, a sobota tomu vévodí, navíc s hordou úkolů, kterými se snaží mě zavalit. Hvězdy bujarým večírkům tento týden nejsou nakloněny, a nejspíš nebudou ani ten příští. Ale to není přesně ten problém. Ona by se chvilka našla, ony by se úkoly přesunuly na neurčito. Jen není pro koho je odsunout. Ani procházky, ani nákupy člověka nebaví, když je realizuje sám.

Už tak deset dní si přijdu lehce neviditelná. Nejsem ten typ, co by se ke každému přifařil, co by si vydobyl své místo v bandě, co by si zajistil četná pozvání. Nepotřebuju akci každý večer, nemusím střídat klub za klubem, a přesto když vám něco takového chybí úplně, je to možná ještě horší než trávit doma jen pár minut nutných k převlečení ze školní kreace do večerní nebo naopak. Ať si svou paměť namáhám jak chci, tohle pro mě nikdy nebyl tak zásadní problém jako teď. Nějaká akce se třídou nehrozí a na ostatní ze školy nemám kontakt. Ale je fakt, že ti, co je jen tak zběžně potkávám, se mi zamlouvají víc už tím, že když se vidíme, jde na nich poznat, že jsou za těch pár letmých vět opravdu rádi, a nejde o nic tak umělého jako je posezení se třídou. Pak je tu ještě sestřenka, ale ta je věčně zalezlá doma, a přijde mi až komické, že si často líp pokecám s jejím mladším bráchou než s ní. Víc známých jsem za pouhý jeden rok jaxi nestihla nasbírat.

Samo město mi dává dostatečně najevo, že jsem se v něm ocitla nejspíš omylem. A když náhodou jdu po ulici v sobotu ráno, kolem mě se plouží jedna, maximálně dvě nohy, a jinak je tu mrtvo. To se nestává ani ve Zlíně. Kde jsou všichni ti lidi, co každou sobotu ráno chodí nakupovat? Kde jsou ti, co byli k někomu pozvaní v sobotu na oběd, proč tam teda nejdou?
Žádné malůvky na fasádách opravdu nezachrání, abych se tu cítila dobře. V Ostravě jsou mimochodem taky hezké fasády, a hlavně jsou tam lidi. Spousta lidí.

I když má slunko někdy až čarovnou moc a svým světlem se to snaží tomuhle městu špinavých uliček vyžehlit, nic takového na mě neplatí. A ty špinavé uličky jsou dobré tak akorát na nějaký strašidelný román o katakombách nebo zbloudilých duších.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaký sport nejraději provozujete?

jezdím na kole 18.3% (20)
běhám 10.1% (11)
jezdím na bruslích 14.7% (16)
hraju tenis/badminton 12.8% (14)
hraju míčové hry 10.1% (11)
hraju fotbal 11% (12)
procházím se / chodím na túry 13.8% (15)
preferuju postelový sport 9.2% (10)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama