Duben 2013

Zdech

24. dubna 2013 v 14:25 | Katrin |  Střípky z deníku
Na facebooku zdechl pes, jaro s teplotama na zdechnutí, povzdech nad mrakodrapem povinností a s pouhýma třema hodinama spánku nejspíš brzo scípnu i já.
Není třeba delších komentářů. Pořád jedno a totéž. Kdyby aspoň na tom fb byla zábava, ale ani to ne. I když možná to svědčí o jedné pozitivní věci, tedy že většina fb závisláků konečně zvedla zadky a lítá neznámo kde. Ať si lítá, it will do them good. A já bych měla taky; jen ty parky jsou ve městech takové omezující, už ochozené, ohleděné, moc mě to do nich neláká. Ale dneska to asi bude potřeba. Normálně si dopřávám delší spánek, ale když deadliny zaklepou na dveře, tak se holt musí prásknout do koní. No a když deadliny klepaly už dávno a nedoklepaly se, tak nezbývá než se soustavně koncentrovat na jeden úkol a makat, dokud není hotový, bez ohledu na denní či noční hodinu nebo rozvrh ve škole. Taky žádné nakupování a čučení na filmy, zakázaná je prokrastinace a youtube, povolené jsou krátké vycházky k oživení mozku a dvě písničky za den pro uvolnění stresu. Dále se nedoporučuje vařit, objednávat se k doktorům ani k nim chodit, neboť tam je to vždycky nadlouho, stejně tak je dobré omezit chození do kostela (hodina času často udělá hodně), návštěvy rodiny (o času stráveném u babičky se radši nebudu ani zmiňovat) nebo městské knihovny. Pokud máte nějakého domácího mazlíčka, je vhodné ho na chvíli deportovat k příbuzným. Myslete také na to, že větší fyzická aktivita vyžaduje následnou sprchu a že dvanáctkrát pět minut na cigaretku nebo při čekání na tramvaj dává dohromady celou hodinu.
Kdyby to takhle šlo každý den a každý týden, bylo by to fajn. Usmívající se Přes to všechno podotýkám, že kvůli jednomu deadlinu nenastane nový Velký třesk, ani se z nás nestanou vyvrhelové. Houpačka mění směr pořád a vždycky bude chvíli nahoře a pak zas dole. Tak to ten Velký třesk zařídil, a dokud nepřijde třesk jiný, nic jiného se ani očekávat nedá. Pokud jste dole, odražte se, pokud nahoře, tak dávejte bacha, abyste si nenatloukli (část těla, kterou si nechcete natlouct, nechávám na vás).