Svoboda (a její následky)

9. června 2013 v 16:42 | Katrin |  Střípky z deníku
Ten luxus nevědět, kolikátého dneska je. Skoro jsem zapomněla, jaký je to pocit. Po třídenním intenzivním semináři poezie jsem vyšťavená víc než před státnicema, protože jsme jednu básničku přepisovali a upravovali hned několikrát, a nejenom, že takové revize nemám ráda, hlavně jsou náročné a z něčeho, co jste věděli co je a o čem je, vám udělají něco, co netušíte o čem vypovídá a o co se snaží.
Publikovat tady nic nebudu, navíc je to anglicky, a po těch třech dnech, ve kterých jsem do původně "hezkých" veršů musela nacpat všeljaké metafory, přirovnání, hyperboly a synekdochy si nemyslím, že byste z nich měli kdovíjaký zážitek.
Jen je zvláštní, že jsem tak dlouho čekala, až si budu moct dělat co chci, a když jsem se dočkala, tak vlastně nevím, co mám dělat. Zní to dokonce docela logicky Smějící se Nicméně jsem celá nervózní, že ještě pořád nemám uklizený pokoj, i když už je skoro týden po státnicích. Úterní tanec vysavače po pokoji považuju za jakýsi předvoj, jen ten zbytek zatím ne a ne přijít. Chudák stůl, malý, čtveratý, doslova pohřbený pod tunou papírů ledabyle poházených přes sebe všemi směry; některé místy visí za poslední cípek skřípnutý mezi ostatní papíry, které jsou navíc zatížené těžkotonážními knihami typu Dušková.
Při nedělní aktualizaci článku přináším novinku, že oba moje pokoje, tedy přechodný na bytě i trvalý doma, doznaly určitých změn, především co se týká úklidu stolů (na těch je totiž pořádek/bordel nejvíc vidět). Žádné velké smýčení se ale nekoná, i když jsem ho původně plánovala. Nějak si říkám, že stoly stačí, vytřu podlahu a zbytek příště. Nemám energii poslední dobou na nic zásadního, pořád se mi nechce stěhovat, pokračovat v diplomce… Nevím, kam ta energie zmizela, ale zdá se, že bude chvilku trvat, než se vrátí. Jako kdyby se únava z uplynulých dvou let chtěla najednou celá jaxi zhmotnit a zavalit všechny následující dny.
Přehnané plány nespočtu aktivit, které "svobodní lidé" běžně dělají, se nedají realizovat. Pořád bych se nejradši jen povalovala a přemítala o hloupostech, zato věnovat se tančení, čtení, psaní, výletování, navštěvování kámošek, nakupování, opalování, koupání a všech dalších věcí, kvůli kterým jsem skoro nemohla dospat, se mi teď extrémně nechce. Asi jsem z té nenadálé svobody jakás nemocná. Chtěla bych se prostě jenom otřepat, jak to dělají psi když vylezou z vody, shodit ze sebe ty dva roky stresu, ale nějak to nejde, pořád to ve mně straší. Tudíž pátrání po léku na tuto nezvyklou nemoc zatím prohlašuji za neúspěšné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Hlasuj pro nejlepší seriál!

Dexter 9.4% (39)
Deníky upíra 12.3% (51)
Hra o trůny 10.9% (45)
NCIS 9.7% (40)
Teorie velkého třesku 9.9% (41)
Jak jsem potkal vaši matku 9.7% (40)
Fringe 8.5% (35)
Misfits 9% (37)
Once upon a time 9.7% (40)
Vražedná čísla 10.9% (45)

Komentáře

1 Lola-J | Web | 15. června 2013 v 17:06 | Reagovat

Každá řádka mi neustále něčím připomíná moje pocity. :D Myslím, že je to úplně normální. Takový pocit přemůže snad každého, mně je důvěrně známý...:/
Poperu se s tím vždycky tak, že se nacpu zeleninovými saláty a donutím se třeba cvičit - taková pohodová domácí činnost u filmu. Pak načerpám inspirace a začínám vyprávět o s vých plánech většinou mámě, když je doma. Jakmile to ze sebe vychrlím, v té chvíli mě chce vykopnout z domu s tím, že tu vysedávám jako 60letá stařenka. :D :) Takže se dokopu aspoň k tomu vystrčit nos z domu jen na takovou procházku, zablbnout s míčem s kamarádkou... Paradoxně pak neskončíme u výběru filmů a popcornu, ale u učení. To mě donutí si všechno více méně rychleji uspořádat. :D Potřebuješ něčím zase dobýt energii. :)
Jednou si to řekni a nějak to najednou udělej... jdi pak s čistým srdcem ven, že doma už máš o še postaráno a ten pocit únavy snad co nejdřív odezní. Tak hodně štěstí, už se na ten pocit nekontrolovatelné "svobody" moc těším, jen přežít ještě následující týden... A do konce června mám svatý klid!! :-)

2 Katrin | 23. června 2013 v 23:01 | Reagovat

[1]: Máš pravdu, je to všechno o zápalu a energii. Jenom, znovu se donutit vstoupit do toho kolotoče je po odpočinku tak nějak těžší. Něco jako každé pondělí po víkendu...
Tak držím pěsti, ať ti všechno vyjde :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama