I like it

9. července 2013 v 13:53 | Katrin |  Akce, výlety
Nikdy se mi Praha nijak extra nelíbila a nevěděla jsem, co na ní všichni mají. V předchozím článku jste si mohli všimnout zmínky o tripu do Prahy. Byla jsem tam už několikrát, nečekala jsem, že to teďka bude jiné. Bylo.
Bohužel má Praha jednu velkou nevýhodu, a tou je spousta lidí. Všude. Nemyslím jenom turisty, myslím tím i lidi v tramvajích, na chodnících v odlehlých částech města. Všude se musíte vyhýbat kolemjdoucím a po čase je to docela únavné.
Už proto jsme s kamarádkou zvolily trochu jiný program než posledně a místo vyhlášených míst mě vodila po parcích, po Tróji a podobně. Každý park a každá ulice, kam mě vzala, byly o něco hezčí než ty předchozí. V jednom z parků jsme se zastavily u tabule s nápisem Before I die... a připsaly svoje vlastní sny. Když jsem si mazala notně sešlou houbou místečko na svůj výtvor, stala jsem se součástí turistické atrakce. Docela mě to pobavilo. Kdybychom před tou tabulí s kamarádkou nestály a netropily takový cirkus, nejspíš by ji ostatní přešli bez povšimnutí.


Abych si užila správné pražské nálady, zavítaly jsme jeden večer i do Lucerna Music Baru na hity z 80. a 90. let. Nevím, jestli zrovna tato protančená noc byla poslední chybějící skládačkou do postátnicového puzzle mého nového života, ale z Prahy jsem se vrátila jinačí. Rozjařenější, odhodlanější, ale taky otupělejší, neoblomnější, nekompromisní.


Když se mě teď někdo zeptá, jestli se mi líbí Praha, tak můžu spokojeně říct: "I like it".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Hlasuj pro nejlepší seriál!

Dexter 9.4% (39)
Deníky upíra 12.3% (51)
Hra o trůny 10.9% (45)
NCIS 9.7% (40)
Teorie velkého třesku 9.9% (41)
Jak jsem potkal vaši matku 9.7% (40)
Fringe 8.5% (35)
Misfits 9% (37)
Once upon a time 9.7% (40)
Vražedná čísla 10.9% (45)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama