Prosinec 2013

Koloniál

27. prosince 2013 v 18:24 | Katrin |  ForZlin
I když už je po Vánocích a dárky jsou rozdané, zdravé dárečky ze zlínského Koloniálu můžete dát i sami sobě. Pokud už máte dost kalorického cukroví, oříšky a spousta sušeného ovoce budou to nejlepší pro zpestření jídelníčku po vánočním nášupu.
Sušené plody sice najdete i v přízemí Prioru, ale ceny jsou tam rozhodně vyšší.
Prodejna Koloniálu sídlí v ABS centru mezi Kanadou a zastávkou Náměstí Práce.


Víc informací a přehled výrobků najdete na stránkách Koloniálu.

Bledule a Ožralci po 25 letech

19. prosince 2013 v 17:12 | Katrin |  Novinky
Tak takový výbuch jsem nečekala. Originální Sněženky a Machři jsou pro mě něčím významným, v čele s Radkem chápajícím to, co ostatní v jeho věku ještě nechápou. I když logicky to Nova zvolila správně, že pustila v pondělí první díl a ve středu pokračování "po 25 letech", právě toto srovnání zakopalo dvojku Sněženek a Machrů totálně pod zem. A upřímně, ani kdyby to pustili naopak, asi se na mém názoru na tento výplod nic nezmění.
Nedá se tomu říkat film: ani po hodině sledování se zatím nic nestalo (přičemž u normálních filmů jste za 60 minut téměř u rozluštění zápletky), kamera sentimentální, každé postavě se divák čučí pět minut do xichtu než film pokračuje. Podle mě je to spíš taková skeč z toho, co kdysi bylo, hozená na papír a zmuchlaná. Dialogy trapné, okopírované z prvního dílu, ničím ani nerozvinuté. Lehce by se tenhle zápisek z památníčku dal nazvat Bledule a Ožralci, jelikož se z původní třídy sjela ani ne polovina, už více méně vybledlá a skyřelá, bez jakékoliv jiskry, jen s flaškama a panákama, které v nich mizely nepřetržitě od začátku až do konce.
Já toho snesu hodně, třeba Twilight nebo Daniele Steel. Když je totiž člověk zvědavý na zápletku nebo ve filmu hraje oblíbený herec/čka, dá se překousnout ledacos. Ale i moje heslo "třeba to chtěli pojmout jako umění", které mi většinou pomůže dokoukat méně kvalitní filmy, včera nefungovalo. I když chápu, že chtěl někdo na dobrém jméně prvního (vydařeného) filmu vydělat, měli mít dost soudnosti udělat i z plánovaného pokračování normální film. Podle mě by si to Sněženky a Machři zasloužili, ať je jim let kolik chce.


Barvení hennou

4. prosince 2013 v 14:17 | Katrin
Přírodní barvení hennou mi doslova zachránilo vlasy. Moje přirozená barva je něco na způsob vyblité šedi a tak jsem se začala chemicky barvit hned v pubertě, kdy mi došlo, k čemu existují na světě dvě pohlaví.
Na jemné vlasy jsou chemické barvy ještě větší zlo než na normální, husté nebo aspoň odolnější typy vlasů. Po x letech barvení se mi jednou stalo, že jsem sice dosáhla vysněné fosforově oranžové barvy, ale za měsíc jsem ztratila tolik vlasů, co jindy za půl roku. Nejspíš byla tahle barva kvalitnější (a tedy i agresivnější), nicméně to bylo moje poslední chemické barvení. Hledala jsem jiná řešení a objevila hennu. Navíc na blozích jsem se dočetla, že "obyčejné" henny, které jsou běžně k dostání v drogeriích, chytají na vlasy většinou jen oranžově, bez ohledu na zvolený odstín. Ale při mé touze po oranžové hřívě to pro mě bylo spíš ideální. Už je to dva roky a zatím nemám v plánu se k chemickému barvení vrátit ani omylem. Chvíli jsem zvažovala jen chemické zesvětlení, jelikož to je jediné, co henna nedokáže. Ale dneska jsem si dala na hlavu blond odstín a už ani to zesvětlení potřebovat nebudu. Smějící se Za 3 měsíce se nabarvím opět na oranžovo a tím bude barva výraznější. Odstíny henny totiž můžete libovolně kombinovat. Jen při přechodu z chemického barvení na hennu je dobré dodržovat určitý odstup (asi 1 měsíc).

Více o henně doporučuji přečíst na tomto blogu, kde najdete i popis, co to vlastně henna je, a praktické tipy pro zvýraznění odstínů a tak dále. Já se ještě zaměřím spíš na výhody a nevýhody henny.
Jednou z nejzásadnějších výhod je fakt, že henna pouze dotváří odstín vašich vlasů, takže i když ji nedokonale a nerovnoměrně naplácáte na hlavu, neudělá vám žádné fleky. Samozřejmě by se to nemělo dělat účelně, ale občas se to prostě stane, že nějaké místo vynecháte nebo na některé nanesete víc barvy. Tónovací vlastnost má ještě výhodu v tom, že se vám na hlavě netvoří "odrosty", ale henna pěkně tmavší a světlejší části hlavy propojuje.
Přestože nevýhodou je dlouhá doba působení (asi 1 hodina) a špatné smývání z vlasů a rukavic (nové rukavice se dají koupit už i samostatně), po čase si na tyto mini-nepříjemnosti zvyknete a já to pro ty moje vlasy klidně tu hodinu vydržím. Usmívající se Chemikálie jsou dneska všude kolem, jíme je, dýcháme je, tak není důvod si je ještě dávat na vlasy.

Na obrázku od Sarielly je krásně vidět odrostlá pěšinka přebarvená hennou.