Realistické okénko

2. ledna 2014 v 12:03 | Katrin |  Střípky z deníku
Jak jsem měla loňský Silvestr tendence všechno dokončovat a dopracovávat rozpracované projekty, letos se kvůli jiným povinnostem tyto tužby nedostavily na Silvestra. Ovšem na Nový rok už ano.
Je velmi jednoduché pustit se do něčeho nového. Nejraděj mám to všechno plánování a malování vzdušných zámků o tom, jak to bude vypadat, co všechno zařídím a že to bude jeden velký úspěch. Plánuju až do takových detailů, že kombinuju paletu barev, které se v mém vzdušném zámku objeví, anebo styl všemožných dekorací. A právě proto, že jsem notorický plánovač, musím vždy bezpodmínečně prohnat svůj plán "realistickým okénkem". Anebo ještě líp, rovnou ho zavrhnout. Ne, že by ty projekty byly marné nebo nedomyšlené, ale problémem je jejich umístění. Bydlím totiž na vesnici, takže jediným možným místem, kde by je bylo možné provozovat, je opět vesnice. A to je kámen všeho úrazu.
A proto jsem zvolila trošku jinou taktiku svého chronického plánování. Často se vracím k projektům, které nejsou místně podmíněné. Zahrabu se do nedodělaných věcí a přemílám je dokola, dokud si nevyberu jeden, který se rozhodnu dokončit. Toto dokončení můžu plánovat, jak se mi zlíbí, protože když takový projekt dotáhnu do konce, je to velmi osvobozující a můžu si říct, že jsem dostatečný realista na to, abych dokázala rozpoznat věc, která má smysl, od věcí, které smysl nemají. Takže letos místo stavění vzdušných zámků spravuju ty staré, malé chajdičky. Světe div se, z dokončení každé takové malé chajdy mám příšernou radost. A tak doufám, že po celý letošní rok budu umazávat počet těchto malých stavení, které když se dobře dostaví, mohou dohromady vytvořit jakési podzámčí, kterému bude jednou vévodit krásný a přitom velkolepý, do detailu propracovaný zámek.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Mým nevyužitým talentem je:

malování 16.9% (54)
psaní příběhů/poezie 13.8% (44)
tanec 7.8% (25)
fotografování 10% (32)
herectví 4.7% (15)
sport 3.8% (12)
návrhářství oděvů 4.4% (14)
grafika/ design 6.9% (22)
ruční práce 5.6% (18)
znalost jazyků 5% (16)
hraní na nástroj 5.3% (17)
zpěv 4.7% (15)
kutilství 4.7% (15)
vaření 6.3% (20)

Komentáře

1 STAN | 3. ledna 2014 v 13:49 | Reagovat

Katrin,
taky děkuji za pěkné podívání ve Tvém blogu :-)

2 karlaprazakova | Web | 10. ledna 2014 v 19:30 | Reagovat

Dokončení i toho nejmenšího úkolu mi taky udělá radost. Letos jsem si ale žádné předsevzetí nedala, plány mám také, ale předsevzetí radši ne :).
Pěkný rok 2014!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama