Velryby a my

27. dubna 2014 v 20:45 | Katrin |  Blýskání
Představte si tíhu, jakou byste cítili, kdyby vás zalehla velryba. Kosti by vám křupaly jedna za druhou a hlavou by vám nejspíš běžely otázky typu Proč já? Máš tu kolem sebe tolik místa, tak proč se musíš svalit zrovna na mě?

Setkání s jednou takovou velrybou mě inspirovalo k založení nové rubriky. V té se budou objevovat jak podobné zážitky, tak také postřehy z knih nebo jiných zdrojů, které dokážou nastínit, jak je možné z podobně nepříjemných situací vybruslit.
"Moje" velryba se zaměřila na vyhledávání zbytečných konfliktů při běžných situacích. Chytání za slovo a dokazování, že příčina konfliktu, který se už té chvíli snažím uhasit, je určitě na mé straně. Neustálé nadhazování důkazů, proč já jsem v této situaci ta hloupá a pitomá. Ve světě, v jakém tato velryba žije, neexistuje, aby neměla pravdu a aby snad mohla utrpět nějakou ztrátu. Ať už ztrátu v podobě prohrané situace, nebo ztrátu smyšlené neporazitelnosti a dokonalosti.

Jelikož jsem podobný problém komunikace ještě při pročítání různých knih o vztazích nenašla, budu mluvit jen ze zkušenosti z tohoto setkání. Nejlepším řešením je samozřejmě absence jakéhokoliv kontaktu s velrybou. Pokud se kontaktu vyhnout nedá, je pak už jen na vás se nad takovéto chování povznést. Velrybě by ani nemělo cenu dokazovat, na čí straně je pravda a nejspíš ji to ani nezajímá. Proto je důležité nepřipouštět si takovéto lidi k tělu, co nejdříve "debatu" ukončit a hlavně, hlavně se k ní za žádných okolností nevracet. Ani kdybyste našli nový důkaz, který by mohl mluvit ve váš prospěch a dokázat, že jste měli pravdu. Ve velrybím světě se prohra nepřipouští, a pokud byste se vytasili s tímto domělým důkazem, opět skončíte zadupaní do země, protože velryba na vás vytáhne jiné zbraně, například staré sliby nebo "nevyříkané" křivdy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Mým nevyužitým talentem je:

malování 16.9% (54)
psaní příběhů/poezie 13.8% (44)
tanec 7.8% (25)
fotografování 10% (32)
herectví 4.7% (15)
sport 3.8% (12)
návrhářství oděvů 4.4% (14)
grafika/ design 6.9% (22)
ruční práce 5.6% (18)
znalost jazyků 5% (16)
hraní na nástroj 5.3% (17)
zpěv 4.7% (15)
kutilství 4.7% (15)
vaření 6.3% (20)

Komentáře

1 Lola-J | Web | 3. května 2014 v 21:32 | Reagovat

:DD Haha, to mi připomíná některé lidi, co znám. Jen jsem ze začátku článku byla zmatená. Zalehnutí velrybou? :D Pak mi to došlo, jak jsem četla dál. Je zajímavé takové lidi přirovnávat k velrybám. Já je často mám za umíněné berany. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama