Květen 2014

Člověk míní, život mění

25. května 2014 v 15:38 | Katrin |  Střípky z deníku
Přišel na mě stav, kdy je mi jedno, co se kolem mě děje. Snažila jsem se se spoustou věcí bojovat, a něco vyšlo, něco nevyšlo. Přesto je toto moje rozpoložení zvláštní, protože většinou vím, co chci. Vím, co všechno budu muset udělat pro to, abych dodělala školu, nebo proto, abych se zbavila nedořešených restů. Tedy, většinou to vím.
Jednou se prostě stane, že vás všechno zavalí, a můžete se snažit jak chcete, nezvládnete všechno vyřešit včas. Pak už se vám nechce ani do primitivních záležitostí, jako třeba koupit si lístek na autobus. V tu chvíli u mě nastane jakési citové vakuum, které nutí mozek zabývat se jen praktickými a realistickými věcmi, a zbytek je mu ukradený.
Je pravda, že v tomto pocitu je určitá svoboda, kdy myslíte jen na ty nejdůležitější věci a zbytek prostě vypustíte. Není to zodpovědné, není to správné. No občas se tomu nedá ubránit.
Tím, jak jsem na chvíli takto "vypnula" svoje emoční centrum, zjistila jsem, v čem vězí příčina této nespokojenosti. Musela jsem na chvíli vypnout, protože jsem ztratila nadhled. Příliš jsem řešila nicotnosti a nesoustředila se na věci, které jsou důležité. Tím pádem mi utíkalo to, co potřebuju, abych byla spokojená s tím, co dělám, kde žiju, s kým žiju, a tak.

Pokud budu mít možnost, vyšlápnu si v nejbližší době někam na kopec nebo na rozhlednu a budu se i fyzicky snažit získat nadhled. O psychický nadhled se snad postarají dva měsíce v cizině. Doufám v to, protože posledně to fungovalo.
Život si prostě někdy plyne, jak se mu chce a my s tím nic neuděláme. Teď jde jen o to, jak brzy tu změnu přijmeme a posuneme se dál, anebo jestli ji nepřijmene nikdy.