Vánoslava

25. prosince 2014 v 21:34 | Katrin |  Střípky z deníku
Spousta besed se odehrává ve stejném duchu, ale že i Vánoce uběhnou tak rychle, jako by to byla jen nějaká rodinná oslava, to mě překvapilo. Nepřekvapila mě absence sněhu na Štědrý den, na to už si začínám zvykat. Stejné pohádky během celých svátků taky potvrzují tradici, a nové pokusy o pohádky taktéž. Opět zaujala jen jedna, tentokrát Princezna a písař.
Začínám přemýšlet, jak ty Vánoce příští rok okořenit. Ale zatím jsem na nic kloudného nepřišla. Veškeré mé pokusy skončily v době adventu hranatým věncem a na další invence nebyl čas.

Ale dejme tomu, že na přemýšlení mám ještě rok. A to by v tom byla vánočka, aby se z ní nějaká rozinka do dalších Vánoc nevydloubla.

Trochu invence budou potřebovat ještě oslavy nového roku. Ne, že by byly nějaké nepovedené, jen jsou pořád stejné. I když kadý nový rok je jedinečný, oslavy jsou pořád tytéž. Asi začnu rozkrajovat jablka a lít olovo a nejspíš si pogooglím i nějaké další starodávné zvyky. Kdyby jste o nějakém věděli, budu ráda, když napíšete komentář. Usmívající se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Vaše nejoblíbenější pohádka - 2. část

Kouzelný měšec 0% (0)
Mrazík 0% (0)
Zlatovláska 0% (0)
Jezerní královna 0% (0)
Královský slib 50% (1)
Šíleně smutná princezna 50% (1)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama