Nová anketa

30. června 2015 v 18:34 | Katrin |  Novinky
Nová, vyloženě letní anketa vystřídá dlouho-visící anketu o nevyužitém talentu.
Talentová anketa tu byla tak dlouho proto, aby se jí mohlo zúčastnit co nejvíc lidí, protože výsledek mě opravdu zajímal :) A tak si to shrneme:

nejčastější nevyužitý talent: malování (53 hlasů)
2. nejčastější: psaní (43 hlasů)
3. nejčastější: fotografování (32 hlasů)
4. nejčastější: překvapivě tanec (25 hlasů)
5. nejčastější: překvapivě grafika/design (22 hlasů)
a hned za tím: vaření (20 hlasů).

Chvílemi vedly i ruční práce nebo fotografie.

Malování jako nejčastější nevyužitý talent zaujímá docela pochopitelné prvenství. Jednak proto, že pokud nestudujete uměleckou školu, je skoro nemožné dostat se mezi umělce-malíře a být přijat do nějaké galerie. Pak také proto, že dneska částečně úlohu kreslení přebírá právě grafika a spousta obalů na knihy a podobných věcí se tvoří převážně na počítači.
Prosadit se ve velkém chumlu pisálků poslední doby může být oříšek, ale zase je tu možnost vydat si knihu vlastním nákladem. V takovém případě je to pak už jen o propagaci svého díla a trpělivosti při pomalém splácení nákladů. Větším problémem při psaní bude ale spíš již zmiňovaná trpělivost, která spoustě autorů chybí k dopsání dílka a následným revizím.
Umělecká fotografie má svou konkurenci hlavně v malých a šikovných digitálních foťácích, díky kterým si "slušnou" fotku zvládne vyfotit spousta amatérů, kteří mají alespoň průměrně vyvinutý smysl pro perspektivu.
Řeklo by se, že právě po graficích bude všude sháňka, ale jak to tak vypadá, ještě jsou nějací nevyužití na skladě Usmívající se
Tanec je překvapením, ale chápu, že pokud už vám není 11, tak je docela těžké najít ve vašem městečku nějaký soubor, do kterého byste se mohli zapojit. S dětma většinou není problém, ale jak je člověk dospělý, musí bydlet ve větším městě, aby našel patřičné kurzy, které by ho dokázaly nadchnout. Ostatně kurzy samy o sobě také nejsou velká výhra, většinou se v rámci kurzů nedostanete na pódium a každou chvíli se tam střídají účastníci. Je dobré obhlédnout si například letní venkovní akce a taneční workshopy, nebo si najít salsa kluby, které pořádají kurzy a následně i salsa párty, na kterých můžete svoje nově nabyté dovednosti hned využít a ukázat se. Usmívající se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama