Méně je někdy více

11. října 2016 v 18:32 | Katrin |  Střípky z deníku
Že méně je někdy více neplatí jen o zdobení vánočního stromečku, o výběru doplňků k oblečení nebo počtu nachozených kilometrů na výletě. Platí to i o tom, co všechno se v jednom dni snažíme zvládnout.

Včera i dneska se mi podařilo mít hezké dny z jednoho prostého důvodu - nesnažila jsem se zvládnout všechno, co jsem potřebovala. Včera jsem si večer po práci místo úklidu pokoje zašla na jógu a od té doby se cítím moc fajn. A dnes jsem pochopila, že nemusím mít všechno - hotovou školu, spoustu peněz, dům na Floridě - abych mohla být se svým životem spokojená. Někdy je důležitější pochopit, co je ta věc/osoba/činnost, co vás dělá šťastnými, a tomu se věnovat. Mám to štěstí, že jsem tu svou oblíbenou činnost už našla. Když jsem pak této činnosti musela něco obětovat, něčeho se vzdát nebo to aspoň na chvíli pozastavit, zarazilo mě to a nemohla jsem překousnout, že nezvládám všechno, co "mám" zvládat. Ale kdo určuje, co všechno musíme zvládnout? Nikdo, jen my.

Asi bude něco na tom, že když chcete, aby něco nového a dobrého přišlo do vašeho života, musíte se něčeho nepotřebného nejdříve vzdát. Nikdy jsem tomu nevěřila a nechtěla jsem si ze svého života nic ukrajovat. Je to těžké a může to trvat. Ale když objevíte tu věc/osobu/činnost, která vás nejvíc stresuje, je dobré jí dát sbohem. Nejlépe napořád nebo aspoň na čas. A pak se vám postupně začnou otevírat nové dveře a přicházet k vám noví lidé, příjemní, s návrhy, které byste nikdy nečekali že dostanete. Ale asi je to tak ve vesmíru zařízené. Jako bychom už z podstaty věci nemohli zvládat všechno možné na světě, zvládat všechno hned a na sto procent. Svět a vesmír jsou stále v pohybu a naše životy také. Nebojte se objevit něco nového, nebojte se zapomenout na něco starého.

Zajděte k vodě, k řece, sedněte a nepřemýšlejte. Relaxujte, sledujte vodu, poslouchejte zurčení. Sledujte přilétající ptáky a poletující motýly. Přepněte se do klidného a spokojeného režimu. Až po chvíli takového klidu povolte myšlenkám, aby se vám začaly v hlavě objevovat. To, co se vám do mysli pak dostane jako první, je většinou věc/činnost, u které se cítíte být uvolnění a spokojení, stejně jako při relaxu u vody.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama