ForZlin

Koloniál

27. prosince 2013 v 18:24 | Katrin
I když už je po Vánocích a dárky jsou rozdané, zdravé dárečky ze zlínského Koloniálu můžete dát i sami sobě. Pokud už máte dost kalorického cukroví, oříšky a spousta sušeného ovoce budou to nejlepší pro zpestření jídelníčku po vánočním nášupu.
Sušené plody sice najdete i v přízemí Prioru, ale ceny jsou tam rozhodně vyšší.
Prodejna Koloniálu sídlí v ABS centru mezi Kanadou a zastávkou Náměstí Práce.


Víc informací a přehled výrobků najdete na stránkách Koloniálu.

Z rodinného alba

13. září 2013 v 10:28 | Katrin
Včera jsem se rozhodla pro věc, kterou spousta lidí považuje za nemyslitelnou. Zašla jsem do galerie.
Jelikož se zlínské muzeum a galerie přestěhovaly do nových prostor, musela jsem se tam vydat a zjistit, jak se dá svitovská budova přetvořit na něco moderního.
Jsem požitkářský krajinkář a tak můj výběr padl na výstavu Z rodinného alba, která bude v galerii bydlet až do 27. října.
Jde o soubor obrazů českých malířů, většinou kolem let 1929 - 43, a proto se taky na spoustě motivů objevují roční období a práce na polích, které v jednotlivých obdobích probíhaly. Převážně jsou k vidění krajiny (hodně Praha, sem tam Francie), občas nějaký portrét nebo návrh oděvu.
Je dobré přečíst si úvodní slovo k výstavě, které visí hned u vchodu. Na něm jsem zahlédla jedno jméno: Žofie Kopecká. Říkala jsem si, že by? Stejně se totiž jmenovala naše učitelka výtvarky na základce, ale když jsem našla její obrazy, tahle Žofie zemřela v roce 38, takže zas nic. Křičící Jen mi v tu chvíli přišlo, že není možné, aby se takové zvláštní jméno objevilo víckrát.
Taky musím zmínit, že procházet mezi obrazy jsem začala v 6:34 večer a měla jsem asi hodinu a půl do zavíračky, ale dalo se to v klidu zvládnout. To je výhoda toho, že ve čtvrtek má muzeum i galerie otevřeno do osmi. Bylo to příjemné zakončení dne, pokochat se těma krajinkama, žádný Švankmajer nebo podobné hrůzy.
Pokud vám krajinky nic neříkají, vyberte si nějakou jinou výstavu na stránkách krajské galerie. Vstup do galerie (kde je momentálně ona výstava krajinek) stojí 59,-Kč, děti, studenti a senioři mají slevu. Vstup do stálé expozice je dražší.

Svoje oblíbené kousky z výstavy vám neukážu, jelikož jsem je na internetu nedohledala. Ale od stejného malíře, Vojtěcha Sedláčka, nahodím obraz Oráče s koněm, který je stejně povedený jako Duha. (ze stránek Galerie Národní)

Kam na pečený čaj

25. července 2013 v 16:30 | Katrin
Poslední dobou se stává hitem pečený čaj, protože má výraznější chuť i vůni a s obyčejnými sáčkovými čaji se nedá srovnávat.
Pečený čaj najdeme - co se Zlína týče - v prodejnách s kávou a čajem, ale nejenom tam.

Kávo-čajové prodejny jsou: jedna na náměstí Míru (vedle bývalé pošty) a druhá nově na Školní ulici. V obou těchto prodejnách pořídíte malé čaje za 32 korun a velké kolem 160ti korun.
Malé pečené čaje jsem objevila i ve Žlutém butiku v podchodu u náměstí Práce, kde je mají za 29,-.
Babiččiny ovocné čaje pak najdete ve zdravé výživě v suterénu Prioru.
A jelikož má příští týden pršet, bude ten ideální čas na ochutnání některé ze spousty příchutí.

 
 

Reklama