Novinky

Společnost mrtvých básníků

21. července 2011 v 13:38 | Katrin
Wow. Na jeden nádech, hluboký nádech, jsem zkoukla celý film. Zaujal mě již od začátku zajímavou kamerou a dějem, který nikde nevázl. Od samého začátku kluci bojují s předsudky a upjatostí americké společnosti. Podporováni učitelem anglické literatury Johnem Keatingem, znovu obnoví tradici Společnosti mrtvých básníků (Dead Poets Society) a poezie se stává součástí jejich životů. To se ale nelíbí vedení školy, protože kluci zastávají svobodu vyjadřování; svou vinu na tom nesou i pokrokové vyučovací metody Keatinga. Situace jednoho z nich, Neila, spěje k nezvratitelnému tragickému vyústění, avšak nejstatečnějším se nakonec zdá být Todd, který navzdory zákazu a hrozbě vyloučení zůstává věrný duchu svobodomyslnosti. Keating je ze školy vyloučen.

Neila hraje Robert Sean Leonard a já celý film přemýšlela, odkud ho znám. Až na čsfd.cz (odkud jsou i obrázky) jsem zjistila, že hrál Wilsona v Dr. Houseovi. Celkem sranda vidět, jak vypadal jako teenager :D


Party and stuff

2. května 2011 v 20:09 | Katrin
Poslední dobou se nečekaně ocitám na různých večírcích a barbecue, ale až do dneška jsem nevěděla, jak vypadá pravá anglická dětská narozeninová párty.
Hm, ani nevím, kde mám začít, protože už od rána je tady frmol jak ve včelíně. Mamina kmitá v kuchyni a tatin s děckama uklízí verandu a vyvěšují tam balónky a nápisy Happy Birthday. No jo, kdyby mi tak bylo sladkých pět
Malá (oslavenkyně) dostala fungl nové šaty, aby jí to na párty slušelo. Povedlo se, a vrcholem kompletace outfitu byl odznak s nápisem Birthday Girl. Když začali přicházet první hosté, malá začala lítat od jednoho k druhému a byla ze všeho strašně excited… Co se mi ale na jejich zvycích nelíbí, je odkládání dárků na hromadu s tím, že se rozbalí později (konkrétně až všichni hosté odejdou). To bych asi nevydržela. :D
Ani nebudu vyprávět, co všechno bylo přichystané na jídlo, ale jednu věc zmínit musím - cupcakes. Jsou to anglické koláčky nahoře zdobené vším možným. Vypadají jako muffiny a některé bývají přesladěné a pěnové. Fujky. Ale ty, co jsme měli my, byly jako malé dortíky s opravdovým pečivem vevnitř. Když se podíváte na google, můžete tam najít i spešl stojánky, na které se cupcakes skládají.
Tak zrovna přemýšlím, že si příští rok udělám taky podobnou oslavičku

Jarní ladění

26. března 2011 v 22:43 | Katrin
Je už tak trošku zvykem, že mě jaro naladí na občas nepochopitelné věci. Letošní jaro mám ve znamení tance. Ať je mi kolik chce, když uslyším fajnovou písničku, boky se mi začnou kroutit a kolena vrzat pod množstvím pohupů, které se snažím vyprodukovat. A tady vám dávám jednu fotečku kamarádky, která tančí už několik let a která se momentálně stává mou velkou motivací.
Takže hurá do tance, jakéhokoliv, jen ať se podlahy třesou a pakety vržou...Breakout

26. prosince 2010 v 22:39 | Katrin
Švýcarské překvapení v podobě filmu Breakout mi vnuklo myšlenku, že začnu pátrat po filmech i v neanglických vodách. Hlavní hrdina, Marco Nia (hraje ho Nils Althaus), pozná na vlastní kůži, jak to chodí v nápravném zařízení pro mladistvé. Kromě něj jsou tu ale i jiné zajímavé postavičky. Například Silenzio, jehož bláznivou přezdívku si najděte ve filmu sami, jelikož je veřejně nepublikovatelná

Nia a Silenzio
No a to by nebyl dobrý film, kdyby to v něm trošku nejiskřilo, v tomto případě mezi hlavním hrdinou a jeho obhájkyní...

Nia
Nakonec sem předhodím samotného Nilse, který mezi Bouchače rozhodně patří.

Nils

Little Oberon

12. prosince 2010 v 23:14 | Katrin
Senzační film, trošku duchovna, přesvědčiví herci. Tak bych shrnula film Little Oberon, ve kterém mě zaujala především Brittany Byrnes. Hraje třináctiletou Natašu, která se svou matkou přijede do malého městečka za babičkou. Jako jediná začne vídat postavu bledého kluka a chce mu pomoct. Taky několikrát omdlí a vůbec se jí začnout dít divné věci. Co ten kluk chtěl a jak to dopadlo prozrazovat nebudu, protože ten film opravdu stojí za zkouknutí :) Enjoy!

Natasha
Little Oberon

Renovace galerie

31. ledna 2010 v 12:54 | Katrin

Při zakládání galerie jsem se zařekla, že se v ní objeví jenom kluci a to pouze z důvodu, abych předešla pochybnostem o mé sexuální orientaci. Ale jelikož je to už několik let a nová doba přináší nové konvence a možnosti, po příkladu ostatních webových stránek jsem se rozhodla vykašlat se na zažité předsudky a risknout ony pochybnosti. Přidám do galérky teda i dívčiny, které mě něčím zaujaly a prvními dvěma průkopnicemi budou Pauley Perrette z NCIS a Jewel Staite z Cesty vzhůru. Teda vlastně budou tři, nesmím zapomenout na Christinu Ricci coby Wednesday z Adamsovy rodiny.

Modré auto

8. listopadu 2007 v 23:24
(nevšímejte si nespisovného jazyka a chybějící interpunkce, no už se mi to fakt nechtělo přepisovat a celkem to tam sedí :-)
Tak sem se zas jednou odpoledne nudila a přepínaje všecky možné kanály na bedně sem narazila na film Modré auto. Sem napřed myslela, že to bude blbost, ale šeredně sem se sekla. Název to má sice šílený, ale jinak je to uplně skvělý film. Je o osmnáctileté Meg, jejíž otec odešel od rodiny a přepracovaná matka na ni nakládá moc povinností včetně péče o její mladší sestru.
Mě se ale hlavně nejvíc líbila ta malá (právě ta mladší sestra), byla totiž tak trošku pořád někde jinde. Pokud si dobře pamatuju tak se řezala a pořád valila, že má krásné křídla. Nže pak se ocitla v nemocnici (už fakt nevím proč) a pak jim jednou zavolali domů, že ta malá se zabila skokem z okna, protože si zas myslela (nebo spíš ještě pořád), že má křídla. No prostě uplně běsné.
Snad jen vysvětlit proč se to tak pitomě jmenuje: no jde o to, že Meg psala básničky aby aspoň na chvílu vždycky utelka z šíleného světa ve kterém žila, no a jedna ta básnička se jmenovala Modré auto (protože v ní vzpomínala na to, jak jím odjel její táta když je opouštěl).
Další děj je celkem slabší, snad jen se zmíním o tom, že na konci si Meg začne se svým poměrně starým učitelem, což sem do dneška nepochopila co ji k tomu vedlo. A přestože se k němu chodila vybrečet a vypovídat, nemyslím že by jí byl kdoví jakou oporou.
Na závěr dodatek že hlavní roli hrála Agnes Bruckner.
Meg:
Běsná její mladší sestra:
A nakonec Meg s jejím učitelem:
Na víc fotek se můžete mrknout na stránkách ČT.

Příležitost

18. listopadu 2006 v 19:36 | katrin
Pomáhejte s námi
Pomozte nám přenést vánoční atmosféru tam, kde je jí nejvíc zapotřebí! Koupí záložek s veselými zvířátky přispějete neziskovým a charitativním organizacím, které pečují o děti zdravé i nemocné, mentálně postižené, maminky s dětmi v tíživé situaci. Odměnou vám bude jejich radost z hezky prožitých Vánoc.
Vánoční charitativní sbírka "Pomáhejte s námi" probíhá v hypermarketech a obchodních domechTesco v celé České Republice v těchto dnech:
  • od 23. do 26. listopadu 2006
  • od 30. listopadu do 3. prosince 2006
  • od 7. do 10. prosince 2006.

Miss neslyšících

16. července 2006 v 14:03 | katrin
Nejkrásnější neslyšící ženou světa je sedmnáctiletá Ivana Novelicová ze Srbska.
Soutěž krásy Miss neslyšící světa 2006 se konala 15. července v Praze. O titul Miss DeafWorld 2006 se ucházelo deset krásek z různých zemí. Ale ani šestému ročníku této soutěže se nevvyhnuly problémy. Některé z přihlášených dívek nakonec nepřijely kvůli tomu, že jim česká strana nedala vízum. Pořadatelé měli také těžkosti se zajištěním tlumočníků znakové řeči.
Ale pokračujeme v rozdávání korunek. První vicemiss se stala sedmnáctiletá Ukrajinka Maryna Chuhrijová, druhou vicemiss je dvacetiletá Slovenka Viera Zliechovcová.

Senec fest

11. července 2006 v 0:15 | katrin
No tak momentálně žiju tím, že se mi snad podaří dostat se na festival Senec 2006 u Bratislavy.
Ten se koná 28. a 29. července každý den od 14:00 hodin. Já osobně se chystám na The Rasmus, ale budou tam i Peha, Aneta Langerová a spousta jiných hudebních existencí. No pokud byste se tam chystali taky, budu ráda když mi dáte vědět, ... páč čím nás bude víc, nebudeme se bát vlka nic... :-)
Víc najdete na www.senecfest.sk
 
 

Reklama