Sporty mix

ME v krasobruslení Chorvatsko

31. ledna 2013 v 0:34 | Katrin
Komentář k letošnímu Mistrovství Evropy v Záhřebu bude stručný. Jelikož jsem totiž šampionát nesledovala, nejsem nabuzená o něm dlouze přemítat. Navíc to, že Verner spíš zklamal než překvapil, se stává pravidlem a to mi opět - až na vyjimky - připomíná české "jednou a dost".
Jedním překvapením ale přece jen začnu. Po tom, co vloni pokazil při volné jízdě co se dalo, letos se Ondra Hotárek překonal a s partnerkou Stefanií Berton dosáhli na bronz. I když reprezentují Itálii, je úžasné pozorovat, jakého pokroku jde dosáhnout za jeden rok.
Druhý bronz získal Michal Březina a to mě nesmírně těší, jelikož jeho výkony jsou stálejší než Vernerovy. Myslím, že Michal má parádně našlápnuto na skvělou kariéru.
Celkově čtrnáctý skončil pár Lucie Myslivečková a Francouz Neil Brown.
Plushenko raděj odstoupil a udělal dobře, protože jeho krátký program stál za nic a po úvodních dvou nevyvedených skocích jsem to musela zastavit.

Každé video, na které jsem se dívala, mě spíš uspávalo než že by ve mně probouzelo nadšení. Téměř všichni měli letos pomalou hudbu, a tak jsem pro jedinou hudební perličku, která by vůbec za něco stála, musela až do závěrečné exibice. Tam se Ondra se Stef předvedli nadmíru uspokojivě, jak tancem, tak hudbou. Tančili totiž na hudbu z Hříšného tance a zároveň ho - trochu upravený - předvedli. V exibici zářil i Březina s remixem písničky New York. Prostě Češi, nevím, co by v tom Záhřebu dělali, kdyby nás neměli Smějící se

Hudební perličky na ME 2012

1. února 2012 v 13:39 | Katrin
Mistrovství Evropy v krasobruslení mělo i příjemná překvapení, a ta se týkala výběru hudebního doprovodu k jednotlivým jízdám.

Finka Kiira Korpi jela svůj krátký program na melodii poslední dobou velmi oblíbené písně Somewhere Over the Rainbow. Jízdu podle mě zajela perfektně a celkově skončila druhá v kategorii žen.


Slovenka Alexandra Herbríková a Francouz Rudy Halmaert, kteří teď trénují v Ostravě, reprezentovali Českou Republiku. Krátký program jeli v tónech písně s názvem Glasgow, kterou můžete znát z filmu Love Actually, neboli Láska nebeská. Tento pár skončil třináctý. (K videu: Nebojte, komentátor skončí svou "kecací" vložku během 25 sekund.)

ME 2012 v Sheffieldu, Anglie

1. února 2012 v 0:10 | Katrin
23. - 29. ledna proběhlo mistrovství Evropy v krasobruslení, a jak už to tak bývá českým zvykem, opět žádné medaile a žádné překvapení, jakým bylo třeba zlato Vernera z roku 2008. To by holt nemohl slavný Verner jet tak pitomě, že dokonce skončil až za Březinou. Krátký program zvládl parádně, teda až na dopad na obě nohy při čtverném. Michal Březina v krátkém jednou spadl, ale tak hezky se překulil, že hned zase skončil na nohách, až to vypadalo, že to tam patří Smějící se

Volnou jízdu pokentili oba hoši téměř stejně, oba spadli při čtverném toeloopu a pak hodili několik dvojitých nebo jednoduchých skoků. Ale Březina se na rozdíl od Vernera v půlce jízdy ještě "rozskákal" a dobře skočil hned několik trojitých a navíc přidal kombinaci. Přímo známky jsem neporovnávala, ale myslím, že dostal dost bodů i za umělecké prvky, protože měl hezčí úvod a celkově se na hudbu skvěle pohyboval. Není se co divit, že Verner ze 3. spadl na 5. místo a Březina si z 6. polepšil až na 4. Prostě Verner to projel, tečka.

Pokud by vás zajímaly stupně vítězů, tak první skončil jak jinak než znovunalezený hrdina Pljuščenko a za ním krajan Gačinský, bronz bral francouz Amodio.

Kolem a kolem, řekla bych, že když už někomu držet palec, tak Michalovi Usmívající se

Dvojice Hotárek - Magitteri

7. března 2007 v 20:38 | Katrin
Na letošním ME v krasobruslení, které se konalo v Polsku, se představila dvojice Ondřej Hotárek - Laura Magitteri reprezentující Lauřinu rodnou zemi - Itálii. V celkovém pořadí se umístili na skvělém devátém místě.
A tady se podívejte, jak jim to bruslení krásně šlo :-)
A tady ještě Ondra s partnerkou za mlada na stadionu v Brně
 
 

Reklama